Ústí nad Labem: Financování Severočeského divadla je zajištěno

04.12.2020 13:47

Na financování Severočeského divadla v roce 2021 se domluvily město Ústí nad Labem a Ústecký kraj. Vyplynulo to z jednání čtvrteční valné hromady společnosti s ručením omezeným.

Ústí nad Labem: Financování Severočeského divadla je zajištěno
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem
reklama

Město a kraj budou pokračovat ve společném financování divadla, které bylo dojednáno při vzniku společnosti v roce 2012. Kraj vloží do rozpočtu města 33 milionů korun, město přidá stejnou částku a ještě tři miliony korun na investice.

„Je to dobrá zpráva pro město, ale i pro ústeckou kulturu. Jsem rád, že se nám podařilo najít v této věci společné řešení i s novým vedením kraje. V obtížné ekonomické situaci, v které se nyní veřejné rozpočty ocitly, je to zvláště důležité,“ ocenil primátor Petr Nedvědický.

Po změně dotačních pravidel přispěje do 80milionového rozpočtu divadla také Ministerstvo kultury, a to částkou 11 milionů korun.

Divadlo v různých formách funguje v Ústí nad Labem nejméně od počátku 20. století. V provozu bylo částečně i během obou světových válek. Měnilo se jeho jméno i zřizovatelé, ale v provozu zůstalo až do současnosti. V roce 2011 už bylo připraveno jeho zrušení a vytvoření tzv. stagiony – scény, která pouze nakupuje představení z jiných divadel. To se podařilo odvrátit právě ve spolupráci s Ústeckým krajem založením společnosti s ručením omezeným.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Z projektu „Tvoříme Zlín“ již vzešlo třináct realizovaných nápadů. Na dalších se pracuje

7:34 Zlín: Z projektu „Tvoříme Zlín“ již vzešlo třináct realizovaných nápadů. Na dalších se pracuje

Třetí ročník Tvoříme Zlín, kde mohou sami Zlíňané rozhodovat o proměnách veřejného prostoru, zná své…