Ústí nad Labem: V boji s obchodníky s chudobou město přitvrdí

15. 10. 2019 9:38

Další opatření proti obchodníkům s chudobou chystá Ústí nad Labem. Náměstek primátora Tomáš Vlach spolu s městskou radní Evou Fialovou o tom jednali se zástupci státních i městských institucí.

Ústí nad Labem: V boji s obchodníky s chudobou město přitvrdí
Foto: mag-ul.cz
Popisek: Letecký pohled na město Ústí nad Labem

„Stejně jako prosazujeme bezdoplatkovou zónu, posilujeme dohled městské policie v problematických oblastech, jakým se stalo bohužel i centrum města, hodláme přitvrdit v boji proti obchodníkům s chudobou,“ vysvětlil důvod setkání náměstek Tomáš Vlach.

Přítomným byl představen plán evidence a předávání podnětů za účelem kontroly daňových povinností i dodržování požárních předpisů. „V Ústí je poměrně velká skupina lidí, která nedodržuje pravidla, neposílá děti do školy, nedbá o své nemovitosti nebo jinak narušuje pořádek. Společně chceme vše důsledně kontrolovat a postihovat. Chystáme i další sérii kontrol ubytoven a míst s negativním vlivem na kvalitu života,“ doplnil náměstek Vlach.

Účastníci hovořili o negativních zkušenostech s prostředím problémových lokalit, kde vypukla epidemie žloutenky, o možnostech deratizace při výskytu například štěnic a o nedokonalostech zákona.  Přislíbili, že budou podněty z praxe zasílat stavebnímu úřadu. Hasiči hovořili o možnostech kontrol a opět naráželi na nedokonalou legislativu ve věci kontrol a možnostech přístupu do bytových jednotek. Poslankyně Eva Fialová si mnohé podněty pro změnu legislativy vyžádá a předloží je k případným úpravám.

„Společně jsme se shodli, že všechny složky se pokusí městu pomoci v řešení situace a že budeme koordinovat podněty a kontroly,“ poznamenal náměstek Vlach.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: V Kališti – Třebotovicích sázejí na stromy

10:13 České Budějovice: V Kališti – Třebotovicích sázejí na stromy

Ke 30. výročí sametové revoluce se v místní části Třebotovice – Kaliště výrazně zvýšil počet rostouc…