Stejně jako v předchozích letech se město Ústí nad Labem zapojilo do projektu Má vlast cestami proměn ZDE. Jedná se o celorepublikovou záležitost, jejímž výstupem je několik kolekcí výstavy, která putuje po celé České republice. Jak uvádí pořadatel, kterým je Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s., tato výstava přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu.
Prostřednictví oddělení cestovního ruchu takto město prezentovalo proměnu Erbenovy vyhlídky (2016), Ústeckého podzemí (2017), Jezera Milada (2018). V roce 2019 do výstavy přihlásilo Zanádraží, které do Ústí nad Labem doputovalo nyní v únoru 2020.
O PROMĚNĚ ZANÁDRAŽÍ

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV