Ústí nad Orlicí: Jak by měla vypadat Polská ulice a její okolí

14.09.2018 13:02

Ve čtvrtek 13. září se v Malé scéně v Ústí nad Orlicí uskutečnila veřejná diskuse nad záměrem města na Rekonstrukci ulic Bratří Čapků, Polská a náměstí Svobody.

Ústí nad Orlicí: Jak by měla vypadat Polská ulice a její okolí
Foto: ustinadorlici.cz
Popisek: Letecký pohled na Ústí nad Orlicí

Představen zde byl návrh dopravně urbanistického řešení dané lokality, ke kterému se měla možnost vyjádřit široká veřejnost.

Samotný návrh v Malé scéně prezentoval jeho zpracovatel Ing. Pavel Matys, který všechny přítomné seznámil s jednotlivými částmi záměru rekonstrukce celé lokality. Ta je navržena a složena ze tří částí. Konkrétně vyřešením dopravní situace před Základní školou Bratří Čapků a nákupním centrem Nová Louže, kruhovým objezdem na náměstí Svobody a spojovací komunikací v ulici Polské.

Navržené řešení respektuje stávající zeleň, která by měla být v podstatě zachována stejně jako nyní. Parkování pro osobní vozidla je v návrhu upraveno tak, aby se neustupovalo vozidlům, a vychází vstříc zeleni a prostoru obecně.

Nejdiskutovanější částí celého návrhu byl osud ulice Polské. Z více jak dvou hodinové živé diskuse mezi veřejností, zpracovatelem návrhu a vedením města vzešly 4 varianty možných úprav situace v Polské ulici. Prvním z nich je obousměrná ulice Polská v celém úseku v návaznosti na plánovaný kruhový objezd. Další variantou je posunutí zábrany v ulici Polské a umožnění obousměrného provoz pouze v části ulice. Následuje varianta jednosměrné ulice Polské po celé délce a poslední variantou je propojení ulice Polské s ulicí U hřiště novou komunikací vedoucí přes betonové hřiště za ZŠ Bratří Čapků.

Na základě této diskuse budou zváženy všechny klady a zápory a připomínky projednány a zpracovány. O dalším osudu tohoto návrhu však bude rozhodovat nové vedení města, které vzejde z komunálních voleb pro období 2018 – 2022.

Diskutovaný návrh naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litoměřice: Rozhodněte, kam se bude ubírat doprava v budoucnu

21:15 Litoměřice: Rozhodněte, kam se bude ubírat doprava v budoucnu

Leží vám na srdci dopravní situace v Litoměřicích? Zajímá vás, jakým směrem se bude vývoj ubírat do …