Ústí nad Orlicí: Na Kometě hráli hru k výročí republiky

24.10.2018 10:01 | Zprávy
autor: PV

Začátkem školního roku se žáci Základní školy Komenského přihlásili do divadelně vzdělávacího projektu Knihovny Václava Havla, kterým si chtěli ve škole připomenout stoleté výročí vzniku Československa.

Ústí nad Orlicí: Na Kometě hráli hru k výročí republiky
Foto: ustinadorlici.cz
Popisek: Letecký pohled na Ústí nad Orlicí

Začali studovat hru Václava Havla „Zítra to spustíme“, vyhledávali informace k této události, aby co nejvíce pochopili významné období našich dějin. 

Hra „Zítra to spustíme“ je věnována Aloisi Rašínovi a dramatickým událostem v Praze v noci z 27. na 28. října 1918, které předcházely vyhlášení samostatnosti republiky. Na podnět přátel z Divadla na provázku ji Václav Havel napsal u příležitosti 70. výročí vzniku republiky v roce 1988, ještě před svým zvolením prezidentem naší země. Hra je psána svižným způsobem, kombinuje fakta s fantazií, používá prvky grotesky, podporuje improvizaci a nadsázku. Herci průběžně komentují děj, hravou formou komunikují s diváky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce na černo

Plánujete třeba nějaké postihy, pro ty, co pracují na černo, ale i pro ty, co takto někoho zaměstnávají? A jaké postihy plánujete přesně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Slavnosti okurek se rozrostou na nádvoří hradu

13:05 Znojmo: Slavnosti okurek se rozrostou na nádvoří hradu

V pátek 7. srpna se Hradní ulice, okolí rotundy sv. Kateřiny i nádvoří znojemského hradu promění v c…