Valašské Meziříčí: Jarní rajonová očista potrvá celý měsíc

03.03.2021 14:05

Od pondělí 15. března do pátku 16. dubna bude ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech probíhat rajonové čistění komunikací a parkovišť.

Valašské Meziříčí: Jarní rajonová očista potrvá celý měsíc
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí
reklama

Majitelé a provozovatelé vozidel o něm budou informováni v předstihu formou plakátů, místního rozhlasu, na webu www.valmez.cz a komunikační platformou Mobilní Rozhlas.

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21401 lidí

Společnost TS Valašské Meziříčí, s. r. o., bude na území města zajišťovat očistu komunikací, chodníků a parkovišť v termínu od 15. března do 6. dubna a v přilehlých místních částech od 7. do 16. dubna. „Očista bude probíhat denně od 6 do 15 hodin s dvouhodinovou rezervou do 17 hodin, aby plánované práce byly opravdu dokončeny. Efektivnost strojního a ručního čištění vozovek bude záviset na vstřícném přístupu obyvatel, organizací a malých provozoven. Podle potřeby může následně dojít ještě k obnově vodorovného dopravního značení,“ řekl Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb. Radnice také vyšla vstříc požadavkům občanů a vytvořila denní seznam čištěných ulic. „Sedm dní před rajonovým čištěním bude na dotčených komunikacích umístěno přenosné dopravní značení. Žádáme majitele a provozovatele vozidel, aby toto značení respektovali a v uvedeném termínu parkovací plochy vyklidili,“ doplnil Lysák.

Od pondělí 8. března budou ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech také postupně přistavovány velkoobjemové kontejnery na objemný a nebezpečný odpad a také bioodpad.

Bližší informace podají mistr provozu odpadů TS Valašské Meziříčí, s. r. o., na telefonu: 606 453 426 nebo 494 332 322 a Michal Lysák, referent odboru komunálních služeb městského úřadu na telefonu 571 674 527.

Denní seznam čištěných ulic a lokalit včetně harmonogramu přistavení velkoobjemových kontejnerů naleznete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdlant: Infocentrum, muzea, kino i radniční věž stále zůstávají uzavřené

14:51 Frýdlant: Infocentrum, muzea, kino i radniční věž stále zůstávají uzavřené

V souladu s vládními protiepidemickými opatřeními zůstávají od pondělí 12. dubna 2021 i nadále uzavř…