Valašské Meziříčí: Místní sdružení Českého červeného kříže loni ošetřilo 80 poranění

04.03.2019 10:13 | Zprávy
autor: PV

Účetní, prodavačka nebo pečovatel v sociálních službách. I to jsou členové místní skupiny Českého červeného kříže (ČČK) Valašské Meziříčí. Věnují se osvětě, působí jako zdravotnický dozor na nejrůznějších společenských akcích. Ženy a muži v typicky červených zdravotnických uniformách letos oslavují 100 let svého působení v Československu, potažmo v České republice.

Valašské Meziříčí: Místní sdružení Českého červeného kříže loni ošetřilo 80 poranění
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

ČČK v rámci ČR působí zejména v humanitární, sociální a zdravotní oblasti. „Snažíme se svojí činností v co nejvyšší míře naplňovat poslání ČČK a být prospěšní veřejnosti. Pravidelně organizujeme akce, kterými se snažíme zaujmout co nejširší spektrum lidí. Myslím, že v roce 2018 se nám to dařilo,“ domnívá se předsedkyně místního valašskomeziříčského sdružení Michaela Liebelová.

Členové místního sdružení ČČK zajišťují zdravotnický dozor ve Valašském Meziříčí i okolí. V loňském roce je lidé mohli potkat například na Světle Valmez nebo u obří skluzavky. Jejich účast na obdobných akcích není pouze formalitou. Například při zmiňované akci Slide Czech ošetřili dvě krvavá zranění. Při velkých sportovních akcích, jakou je například florbalový turnaj Hornets Cup v Rožnově, ošetřují zdravotníci dokonce několik desítek poranění.

Místní skupina ČČK se rovněž věnuje osvětě mezi dětmi. Nejde jen o přednášky na školách, ale také například o kroužek první pomoci Mladý zdravotník, který probíhá jednou týdně v SVČ Domeček. „V kroužku máme dvanáct školáků obou stupňů ZŠ. Děti se učí, jak poskytnout první pomoc, základům anatomie, prevenci úrazu a jak se chovat bezpečně v nejrůznějších situacích,“ vysvětlila Liebelová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.