Valašské Meziříčí: Oprava mostu přes řeku Bečvu intenzivně pokračuje

14. 9. 2018 13:47

Oprava mostu přes řeku Bečvu na ulici Mostní ve Valašském Meziříčí intenzivně pokračuje. Nyní se pracuje na druhé polovině mostu.

Valašské Meziříčí: Oprava mostu přes řeku Bečvu intenzivně pokračuje
Foto: Redakce
Popisek: Náměstí ve Valašském Meziříčí

První opravená část byla v pondělí 10. září pro automobily zprovozněna. Z důvodu trhlin v nosné konstrukci mostu nabrala rekonstrukce mírné zpoždění, a to o zhruba 35 dnů.

„V průběhu bouracích prací po odstranění vozovkových vrstev bylo zjištěno, že jsou v nosné konstrukci trhliny, které se vyskytují především nad podpěrami mostu. Po zjištění této skutečnosti byl proveden kontrolní odvrt, abychom mohli stanovit hloubku trhlin. Bylo shledáno, že trhliny procházejí celou tloušťkou desky nosné konstrukce,“ vysvětlil vedoucí odboru komunálních služeb David Černoch a pokračoval: „Byli jsme nuceni navrhnout opatření proti sanaci trhlin. Původní spádovou desku jsme nahradili spřahující deskou s posílenou betonářskou výztuží, a také jsme nechali provést sanaci trhlin pomocí epoxidové zálivky.“  

„Je dobře, že jsme se pustili do opravy včas, že nás objevené trhliny nezaskočí nečekaně v podobě velkého maléru v budoucnu. Bohužel to způsobí mírné zpoždění rekonstrukce mostu. Naštěstí je na mostě již řadu let jednosměrný provoz a jedna pěší komunikace zůstala zachována. Plánovaná oprava tak nezpůsobuje větší omezení chodcům ani řidičům,“ dodal vedoucí odboru komunálních služeb.     

A co oprava mostu zahrnuje? Práce v horní části se soustředí zejména na mostovku, která bude vydlážděna žulovou kostkou. Obnovou prochází také zábradlí, římsy, nájezdové oblouky a osvětlení. Opravuje se také spodní část mostu. Středový pilíř dostane novou ochranu.

„Těším se, až budou veškeré stavební práce dokončeny a my budeme moci předat zrekonstruovaný most veřejnosti. Věřím, že jeho novou podobu ocení občané i návštěvníci města,“ řekla Yvona Wojaczková s tím, že se město chystá také ke kompletní úpravě nábřeží po obou stranách Rožnovské Bečvy.

Stavební práce na rekonstrukci mostu začaly počátkem dubna. Náklady se pohybují okolo 20 milionů korun a město je zaplatí ze svého rozpočtu. Hotovo by mělo být na přelomu měsíců října a listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem: Nebezpečné a nemocné stromy na Benešově nábřeží pokácí, nahradí je mladé lípy

21:20 Dvůr Králové nad Labem: Nebezpečné a nemocné stromy na Benešově nábřeží pokácí, nahradí je mladé lípy

Pracovníci specializované firmy začnou během úterý 15. ledna dopoledne na Benešově nábřeží kácet neb…