Z důvodu neutěšené situace a následků provozu některých restauračních zařízení v Havířově, kdy dochází k porušování nočního klidu, výtržnostem a v mnoha případech k ničení soukromého i obecního majetku, se primátor města s dalšími členy vedení a některými vedoucími odborů magistrátu, policisty a vedením MP ve středu 5. září dopoledne sešel s provozovateli restauračních zařízení.