Vsetín: Město pracuje na revitalizacích sídlišť Luh a Rybníky

11.01.2019 10:01

Po úpravách v sídlištích Jasenka, Sychrov a Rokytnice plánuje město v letošním roce pokračovat v obnově sídliště Luh, která tak poskočí do páté etapy. Současně radnice pracuje na projektu regenerace sídliště Rybníky.

Vsetín: Město pracuje na revitalizacích sídlišť Luh a Rybníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

V Luhu chce město opravit chodníky a zpevněné dlážděné plochy, komunikace a parkovací místa. Stavebních úprav se mají dočkat také dvě dětská hřiště, vybudovat se má multifunkční hřiště a venkovní fitness. Součástí projektu jsou i sadové úpravy.

„Na regeneraci Luhu máme vypracován projekt. S realizací bychom mohli začít už na jaře. Stát bude celkem dvanáct a půl milionu korun,“ uvedl stavební technik radnice Josef Šťastný.

Na regeneraci Rybníků má město již zpracovánu studii. Letos by se měla vypracovat dokumentace pro územní rozhodnutí. Ta radnici přijde na 425 tisíc korun.

„Jsme si vědomi kritických hlasů obyvatel Rybníků, kteří nás upozorňují na špatný stav sídliště. Proto obdobně jako v jiných částech města bude regenerace v příštích letech zaměřena na stavební úpravy a rekonstrukce místních komunikací, parkovišť, chodníků, veřejného osvětlení a zeleně. Dotkne se také dětských hřišť či úprav ploch pro kontejnery na komunální a tříděný odpad,“ sdělil starosta Jiří Růžička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

20:04 Mladá Boleslav plánuje pokračovat v zateplování budov škol a školek

Také v příštím roce plánuje vedení města pokračovat v zateplování školních budov, potvrdil náměstek …