Vsetín: Město se chystá na zahájení přestavby vlakového nádraží

11.03.2021 17:39 | Zprávy
autor: PV

Vlakové nádraží a k němu přiléhající části centra Vsetína začnou od letoška procházet výraznou přeměnou. Správa železnic totiž ve druhé půli roku plánuje odstartovat přestavbu nádraží, na kterou město spolu s dalšími subjekty naváže rozsáhlými investicemi do přednádražního a zanádražního prostoru.

Vsetín: Město se chystá na zahájení přestavby vlakového nádraží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Přestavba vlakového nádraží a s ní související investice, do nichž plánuje Správa železnic investovat téměř dvě a půl miliardy korun, má odstartovat v září letošního roku a skončit v závěru roku 2024. Dojde během ní mimo jiné k redukci současného kolejiště a jeho směrové úpravě tak, aby mohla být zřízena zastřešená bezbariérová nástupiště. Současnou výpravní budovu, kterou čeká demolice, nahradí moderní dopravní terminál. Ten bude integrovat železniční dopravu s autobusovou a ostatní silniční. Z toho důvodu dojde k přesunu autobusového nádraží do těsného sousedství dopravního terminálu a vyroste zde také pětipatrový parkovací dům s kapacitou 300 stání. Vjezd i výjezd z něj povede po nové komunikaci, která se napojí na ulici Nádražní v místě nové okružní křižovatky u polikliniky.

„Město společně se Správou železnic, Ředitelstvím silnic Zlínského kraje a dalšími zainteresovanými organizacemi řeší v části přednádražního prostoru především přesun autobusového nádraží, narovnání Nádražní ulice či stavbu okružní křižovatky u polikliniky. Pracovní schůzky probíhají každý týden a koordinuje se na nich v této chvíli například etapizace a provázanost stavebních prací v návaznosti na samotnou přestavbu železniční stanice,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Současně probíhají i jednání o přeměně zanádražního prostoru – lokality bývalé Delty, Lapače a části Rokytnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…