Vsetín: Problematickým nájemníkům radní zkrátili smlouvy

26.04.2019 7:35

Vsetínští radní schválili žádosti sedmi uživatelů obecních bytů o prodloužení nájmů. Šesti byly smlouvy prodlouženy o půl roku, tedy do listopadu 2019, jednomu nájemci pouze o tři měsíce.

Vsetín: Problematickým nájemníkům radní zkrátili smlouvy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

„Nájemníci, kteří nyní požádali o prodloužení smluv, nesplnili všechny podmínky pro užívání bytů. Z tohoto důvodu jim byla smlouva prodloužena pouze o šest měsíců, v jednom případě je ze strany města smlouva prodloužena pouze o tři měsíce, “ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová. „Hlavními problémy byly nevyřešené finanční závazky k městu a v jednom případě zhoršený technický stav bytu,“ doplnila Hlaváčová.

S bezproblémovými nájemníky se prodlužuje smlouva zpravidla o jeden rok, ovšem kvůli špatné platební morálce nebo nedodržování jiných podmínek užívání bytu může Rada města schválit nájemní smlouvu na kratší dobu.

Vsetín má 539 obecních bytů, z toho je 35 je tzv. startovacích bytů a 258 bytů je v domech se zvláštním určením, které obývají především senioři. Přidělování bytů má svá specifická pravidla, která schvaluje Rada města Vsetína. U všech bytů je však podmínkou bezdlužnost vůči městu. Celkový dluh současných nájemníků vůči městu Vsetín je 406 022 Kč (stav ke 23. 4.).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: O jarních prázdninách za sportem zdarma

10:13 Cheb: O jarních prázdninách za sportem zdarma

V týdnu od 24. do 28. února bude mít veřejnost vstup do městských sportovišť zdarma.