Vsetín: Stadion na Ohradě nejen fotbalový

28.01.2020 17:58

Dle zastupiteli schválené koncepce sportovišť hodlá město Vsetín využít fotbalový (v minulosti spartakiádní) stadion na Ohradě, který však musí nejprve zrekonstruovat. Kromě obnovy travnatého hřiště, jež budou využívat fotbalisté, zde najde moderní zázemí i atletika a hasičský sport. Do konce roku 2020 je V PLÁNU zpracovat projektovou dokumentaci k rekonstrukci, samotné stavební práce by mohly začít v roce 2021.

Vsetín: Stadion na Ohradě nejen fotbalový
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně
reklama

Město koupilo fotbalový stadion na Ohradě od TJ MEZ v roce 2017 za 10 milionů korun, o čemž tehdy rozhodli zastupitelé 18 hlasy z 20 přítomných. Sportoviště v té době již neplnilo svou funkci a bylo využíváno pouze sporadicky. Pro budoucí rozvoj sportu byl ale tento pozemek strategickým z hlediska snahy radnice zachovat v této části města infrastrukturu určenou právě sportovcům. Ve vlastnictví TJ MEZ zůstala pouze zastřešená tribuna, v níž je provozována ubytovna a restaurace.

Samotná travnatá plocha byla po řadu let nevyužívaná, a město se proto rozhodlo toto sportoviště zachránit a vtisknout mu novou moderní podobu. Počítá proto s celkovou rekonstrukcí stadionu včetně potřebného zázemí. „Vedení města již dlouho pociťuje absenci sportoviště určeného pro atletiku. A právě těmto sportovním odvětvím, tedy atletice a fotbalu by měla připravovaná rekonstrukce přinést nové prostory pro jejich činnost. Nezapomněli jsme však ani na hasiče,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

V rámci rekonstrukce by mělo dojít k obnově travnatého fotbalového hřiště včetně systému zavlažování, výstavbě 400metrového atletického oválu a sektorů pro skok do dálky, vrh koulí a skok do výšky. Přibýt by měla i tréninková plocha pro hasičský sport. Radnice rovněž počítá s odstraněním poškozených betonových ochozů. Zachován by měl ale být vyvýšený val. Plánuje se také stavba kryté tribuny se zázemím pro sportovce.

Už loni proběhl geotechnický průzkum celého území stadionu a byla zpracována studie jeho nového vzhledu. V závěru roku 2019 byl na základě veřejné soutěže vybrán zhotovitel projektové dokumentace na rekonstrukci sportoviště. Se samotnou realizací stavby by se mělo začít v roce 2021. „Vzhledem k přepokládané finanční náročnosti přestavby bude samozřejmě naší snahou zajistit spolufinancování z dotačních zdrojů státu či Evropské unie,“ přiblížil místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

Prioritně se bude město snažit uvést do provozu samotná sportoviště, tribuna se zázemím přijde na řadu později. Do té doby budou mít sportovci šatny v tribuně patřící TJ MEZ Vsetín.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Dobrovolní hasiči hlásí rekordní zájem o členství

21:10 Blansko: Dobrovolní hasiči hlásí rekordní zájem o členství

V místních částech Blanska stejně jako v řadě obcí na Blanensku se bez nich neobejde žádná větší akc…