Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům

1. 12. 2020 21:49

Pohled na nové vodní atrakce venkovního areálu Aquaparku Vyškov, na možnosti sportovního vyžití v okolí zimního stadionu i na samotné historické centrum Vyškova či virtuální výlet za atmosférou selského dvora na Babiččině dvorečku vyškovského zooparku.

Vyškov: Virtuální novinka představuje město nejen turistům
Foto: Vyškov
Popisek: Vyškov
reklama

Zájemci se mohou nově na webových stránkách města těšit z virtuální letecké prohlídky Vyškova.

Zatraktivnění webu vzniklo pomocí dronu, který pořídil kvalitní fotografie ve vysokém rozlišení. Virtuální prohlídka je tak skvělým nástrojem, který pomůže nalákat uživatele k návštěvě města, Vyškovanům pak nabízí příležitost vidět své město jinak. „Za možnost prezentovat Vyškov tímto profesionálním způsobem jsme rádi. Turisté mohou nejrůznější kouty Vyškova probádat na mapě, věříme, že je nalákají k osobní návštěvě. Vybrali jsme taková místa, aby prohlídka působila dobře jako celek. Střídá netradiční pohledy na turistické atrakce, dává vyniknout zajímavým detailům a jsem přesvědčený, že uživatele dokáže zaujmout. S jednotlivými takzvanými body zájmu si může sám otáčet a prohlédnout si dané místo tak, jako by na něm zrovna byl,“ popsal novinku vedoucí Kanceláře starosty a tajemníka Stanislav Kolařík.

Návštěvník virtuální prohlídky nejprve uvidí panoramatický pohled na Vyškov, kdy následně může jednoduše přecházet z jednoho místa na druhé. „Ovládání je velmi jednoduché a přehledné. Jde o zajímavý virtuální balíček, uživatelům se bude líbit. Funguje na všech prohlížečích, návštěvník může využít počítač, tablet i chytrý telefon,“ připomněl vedoucí odboru. Novinku zájemci najdou na webu Turistického informačního centra Vyškov (www.ticvyskov.cz) v záhlaví vpravo nahoře.

Na budově radnice je rovněž nově umístěna webkamera směřující na Masarykovo náměstí. Automaticky aktualizovaná je každých 60 sekund. Ikonka je na stejném místě městského webu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

21:23 Frýdek-Místek: Sbírka Vánoční strom vynesla téměř 63 tisíc korun

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem roku 2020 již tradiční veřejnou sbírku „Vánoční stro…