Železný Brod: Město očima dětí

25.12.2016 10:40 | Zprávy
autor: PV

Město Železný Brod tímto vyhlašuje soutěž s názvem „ Město očima dětí“. Soutěže se můžou účastnit žáci základních škol: Školní a Pelechovská.

Železný Brod: Město očima dětí
Foto: Železný Brod
Popisek: Železný Brod

Město Železný Brod v tomto roce zažádalo o dotaci na ekologickou likvidaci staveb bývalého závodu Exatherm, přičemž doposud se zadařilo postoupit do dalšího kola schvalovacího procesu. V roce 2017 je naplánována demolice staveb, jelikož se pro tyto budovy nepodařilo najít potencionálního vlastníka a vzhledem k jejich kontaminaci nebezpečnými látkami je navíc nutno je odstranit. Protože Město Železný Brod vlastní i sousední pozemky, vznikne po demolici velký otevřený prostor. Tento prostor bude prozatím ponechán nezastavěný, jako rezerva pro využití dalším generacím. V dalších letech by měl sloužit jako oddychové zázemí pro občany města. Ucelené pozemky jsou dopravně napojeny nejen na Jiráskovo nábřeží, ale i ulici Masarykova. Námětů k využití se jistě najde mnoho, v tomto případě se však vedení města rozhodlo oslovit mladou generaci a to přednostně žáky obou základních škol. Bude jim dána možnost navrhnout, jaké volnočasové aktivity by si v tomto prostoru přáli a co doposud ve městě postrádají. O výsledku těchto návrhů bude vedení města informovat.

Po odstranění staveb bývalé továrny Exatherm ve středu města vznikne velký otevřený prostor, který by měl sloužit pro volnočasové aktivity všech občanům Železného Brodu. Úkolem je najít využití nově vzniklého prostoru, je možné navrhnout jednotlivé prvky či způsob využití celého prostranství.

Město Železný Brod tímto vyhlašuje soutěž s názvem „ Město očima dětí“. Soutěže se můžou účastnit žáci základních škol: Školní a Pelechovská.

Termín odevzdání návrhů: 15. 5. 2017

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

16:44 České Budějovice: Šikovné učně pozdravila primátorka

V obřadní síni radnice se sešli vítězové soutěže Učeň roku a Zlaté ruce 2026 i jejich rodiče.