Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ

20.06.2021 21:30

Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústavu? To byla hlavní otázka, na kterou mělo přinést odpověď informativní jednání mezi zástupci vítězného architektonického studia re:architekti, zástupci města Zlína a představiteli Národního památkového ústavu.

Zlín: Architekti a představitelé města prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům NPÚ
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.

Prezentace se zúčastnili také odborní konzultanti, kterými jsou u tohoto významného projektu od začátku mimo jiné architekt Josef Pleskot a historik architektury Vladimír Šlapeta.

„Hlavním cílem setkání bylo prověřit postoj Národního památkového ústavu k vítězné podobě návrhu rekonstrukce Velkého kina,“ uvedl primátor Zlína, Jiří Korec.

Ředitelka NPÚ, paní Naděžda Goryczková, tlumočila několik výhrad. Z hlediska NPÚ musí být prioritní snahy o zachování odkazu původního vzhledu a architektonického stylu budovy.

„Na základě připomínek připraví vítězné architektonické studio upravenou verzi projektu, která bude reflektovat drobné připomínky NPÚ tak, aby k plánované rekonstrukci vydal kladné vyjádření,“ doplnil primátor Korec. Ředitelka NPÚ i odborní konzultanti ocenili obzvláště ideu propojení vnitřních prostor Velkého kina s okolními exteriéry na náměstí Práce.

Díky této důležité schůzce brzy získá projekt rekonstrukce Velkého kina konkrétnější podobu, podle níž se zahájí příprava projektová dokumentace. Zároveň započaly konzultace s potenciálními budoucími uživateli prostor, které by měly co nejvíce zefektivnit vnitřní řešení, vybavení i produkční logiku dispozic zrekonstruovaného Velkého kina, které přinesou Zlínu nejen kinosál, ale hlavně kvalitní multifunkční prostor s velkou škálou využití. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Letní kurz pro stávající nebo budoucí rodiče se otevírá na konci srpna

11:44 Plzeň: Letní kurz pro stávající nebo budoucí rodiče se otevírá na konci srpna

Letní rychlokurz 4 klíče k úspěšnému rodičovství povede zkušený lektor a vztahový kouč Karel Řežábek…