Zlín: Dotace od města i na neuskutečněné kulturní akce

27.11.2020 19:31

Město podpořilo organizátory kulturních akcí. Na akce, které se kvůli epidemii koronaviru neuskutečnily, měli možnost získat alespoň část původní dotace.

Zlín: Dotace od města i na neuskutečněné kulturní akce
Foto: zlin.eu
Popisek: Zlín, ilustrační foto.
reklama

Ta měla za cíl pokrýt náklady, které jim s přípravou akce prokazatelně vznikly. Kompenzace, o které rozhodla Rada města Zlína, se týkala žadatelů o dotaci z kulturního fondu města, kteří již měli schválenu a uzavřenu smlouvu o poskytnutí dotace.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21328 lidí

„Chtěli jsme podpořit organizátory kulturních akcí, kteří plánované akce nemohli z důvodu vládních opatření realizovat. Od města mohli získat kompenzaci nákladů spojených s organizací a přípravou akce, a to až do výše osmdesáti procent původní přislíbené dotace,“ uvedl náměstek primátora Miroslav Adámek.

S organizátory kulturních akcí a zároveň žadateli o dotaci byl uzavřen dodatek k veřejnoprávní smlouvě o poskytnutí dotace z Kulturního fondu statutárního města Zlína na kulturní akci konanou ve druhém pololetí letošního roku.

„Podmínkou uzavření dodatku bylo oznámení příjemce dotace o skutečnosti, že se akce nemohla konat v původně předepsaném termínu, které bylo společně s žádostí o umožnění vyúčtování doručeno na Odbor kultury a památkové péče MMZ před termínem konání akce,“ upřesnila vedoucí Odboru kultury a památkové péče Eva Ryndová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: OKO přesouvá termín výstavy fotografií Romana Vondrouše

12:03 Opava: OKO přesouvá termín výstavy fotografií Romana Vondrouše

Začátkem února měla opavskou Galerii Eisler zaplnit expozice fotografií Romana Vondrouše s názvem Pa…