Znojmo: Lokalita Pod Městským lesíkem láká investory nižší cenou

15.12.2016 8:32 | Zprávy
autor: PV

Vedení města Znojma chce s pomocí privátních peněz vybudovat ve městě úplně novou rezidenční čtvrť. Vyroste v klidné severní části města a bude se jmenovat Pod Městským lesíkem. Investora město hledalo už třikrát, z toho dvakrát v letošním roce. „Pro potencionální investory byla nabízená minimální kupní cena cca 955 korun za metr čtvereční s ohledem na nutnost převzetí studie a dalších podmínek příliš vysoká a neodpovídala situaci na realitním trhu. Proto jsme nechali vypracovat nový znalecký posudek, jehož výsledkem je, že aktuální hodnota těchto pozemků je 707 korun za metr čtvereční,“ vysvětluje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo: Lokalita Pod Městským lesíkem láká investory nižší cenou
Foto: Znojmo
Popisek: Znojmo

Na snížení minimální nabídkové ceny na tuto úroveň pondělní zastupitelstvo kývlo, a tak se město může příští rok znovu zaměřit na hledání investora do této lokality. „Věřím, že v příštím roce už budeme úspěšnější, naše nabídka bude pro developery zajímavá a my tak v blízké budoucnosti budeme moci nabídnout našim občanům další atraktivní možnost bydlení v královském Znojmě,“ dodává starosta.

V lokalitě Pod Městským lesíkem má na ploše 4 hektarů vyrůst nová moderní rezidenční čtvrť. Vyrůst zde mají maximálně čtyřpodlažní bytové domy s přibližně 110 byty a 27 individuálních rodinných domů. Minimální nabídková cena za celou lokalitu vychází na cca 27,5 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

22:41 Mladá Boleslav: Akce „Bezpečně u vody"

Na Krásné louce u Jizery se ve dnech 22. a 23. června uskutečnil druhý ročník preventivní akce Bezpe…