Znojmo: Na Divišově náměstí začnou s dlážděním

27.07.2014 8:26 | Zprávy
autor: znojmocity.cz

První etapa regenerace městské památkové rezervace, tedy rekonstrukce části ulice Velká Michalská a Divišova náměstí, míří do finále. Vše totiž musí být hotovo do vinobraní, neboť tudy prochází velkolepý historický průvod, tradiční vrchol Znojemského historického vinobraní.

Znojmo: Na Divišově náměstí začnou s dlážděním
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

V nejbližších dnech se započne s pokládáním konstrukčních vrstev komunikace a chodníků, položí se kamenné obruby a začne se dláždit. Pro kolemjdoucí to znamená další omezení. „Chtěl bych požádat všechny o trpělivost a shovívavost. Snažíme se, aby se práce provedly co nejrychleji a aby omezení byla co možná nejkratší a nejmírnější,“ říká starosta Vlastimil Gabrhel. Bydlící a podnikající, kteří jsou přímo dotčeni touto rekonstrukcí, budou o přesnějším harmonogramu jednotlivých prací informováni písemně.

Po vinobraní se naváže s rekonstrukcí zbývající části ulice Velká Michalská, která ukončí první etapu projektu regenerace ulic městské památkové rezervace. Do něj jsou kromě revitalizace Divišova náměstí zahrnuty také rekonstrukce části náměstí Svobody, Jezuitského náměstí a ulic Jezuitská a Veselá.  S těmi se počítá až v dalších letech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Zase ta EU

Proč nám EU určuje výši minimální spotřební daně na paliva? A to ji jako určuje i u jiných věcí? Neměly by si o tom státy rozhodovat sami? Mimochodem, jaká je podle EU ta minimální daň na pohonné hmoty? Ptám se vás, protože prý ODS nyní chce její snížení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Děčín: Zubní ordinace v Bynově zůstane, zastupitelé ji podpořili dotací

7:17 Děčín: Zubní ordinace v Bynově zůstane, zastupitelé ji podpořili dotací

Zastupitelé schválili dotaci ve výši 1,05 milionu korun, která pomůže zajistit pokračování stávající…