Restaurátor se zaměří na místnosti v prvním poschodí hradu. V menší místnosti s vedutou města (malby zachycující pohledy na město Znojmo) opraví restaurátor poruchy omítek (trhliny), obrazy na stěnách, vyčistí dekorativní malby fabionu a stropu, provede sjednocení barevných vrstev, barevnou retuš částí malby a jednobarevný nátěr mezi ornamentální prvky výmalby.
V druhé místnosti, větší s výhledem do parku, jsou práce podobné, restaurátor tu opět provede vyčištění a opravu omítek, čištění obrazových výmaleb na stěnách, sjednotí barevné vrstvy a vymění nevhodné technické doplňky.
Restaurátorské práce provede během letních měsíců Tomáš Petržela. Dokončit by je měl do konce října letošního roku. Náklady prací jsou vyčísleny na 728 tisíc korun, přičemž 600 000 korun by měla pokrýt dotace z Ministerstva kultury, o kterou město požádalo z Programu regenerace městských památkových rezervací a památkových zón.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.