Znojmo: Ohlédněte se s námi za rokem 2020

13.12.2020 7:35 | Zprávy
autor: PV

Před sedmi lety vstoupilo město Znojmo do asociace Národní síť zdravých měst ČR s projektem Znojmo – Zdravé město. Pod záštitou tohoto projektu se realizují osvětové akce pro děti i dospělé, veřejná projednání a prezentace, participativní rozpočet, adopce stromů a mnoho dalšího. Jaký byl rok 2020?

Znojmo: Ohlédněte se s námi za rokem 2020
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

Rok 2020 byl pro všechny jiný a náročný. „Prostřednictvím Zdravého města Znojma, jsme chtěli vnést mezi obyvatele trochu rozptýlení. Zaměřili jsme se na pohyb na čerstvém vzduchu a také na online alternativy akcí, abychom zůstali v kontaktu. Některé akce jsme museli na poslední chvíli zrušit, jiné, například zalesňování v Mramoticích, jsme museli přesunout na příští rok,“ hodnotí místostarosta Znojma Jakub Malačka, který je zodpovědným politikem za projekt Znojmo Zdravé město.

Osvětové kampaně online

Online formou se Znojmo zapojilo do oblíbených osvětových kampaní. Na webu www.znojmo-zdravemesto.cz si zájemci mohou prohlížet zajímavá videa a tematické články ke Dni Země a Dni bez úrazu i ke kampani Den bez tabáku, do které se Znojmo zapojilo poprvé. V květnu nechyběla v upraveném režimu kampaň Do práce na kole, která podporuje čistou mobilitu. Do kampaně se zapojilo 48 soutěžících. Ne všechny kampaně se podařilo zorganizovat. Den bez aut musel být den před svým konání zrušen kvůli aktuálním nařízení vlády.

Do přírody za sportem i naukou

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.