Znojmo: Praho, těš se na první festival znojemských vín

19.02.2020 10:04 | Zprávy

Zažít pravou Moravu v naší hlavní metropoli? Proč ne? Spolek VOC Znojmo pořádá první ročník Festivalu vína VOC Znojmo přímo v Praze.

Znojmo: Praho, těš se na první festival znojemských vín
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo

„Ve Znojmě pořádáme náš festival, kdy představujeme nově certifikovaná vína VOC Znojmo, letos v květnu již podvanácté. V červnu s ním poprvé vyrážíme do Prahy a moc se tam těšíme,“ potvrzuje předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

Centrem dění Festivalu vína VOC Znojmo v Praze, jak akci vinaři nazývají, se ve čtvrtek 18. června od 10:00 do 20:00 stane Villa Grébovka a Havlíčkovy sady. I tady se bude snoubit víno, folklór a gastronomie. „V Praze nejsou naše vína rozhodně neznámá, vína VOC Znojmo najdete ve vinotékách i restauracích. Hodně Pražanů se také o víno zajímá, navštěvují naše akce a jezdí k nám na Znojemsko na degustace. S myšlenkou uspořádat festival vín sauvignonů, ryzlinků a veltlínů v Praze jsme si pohrávali již delší dobu a jsme moc rádi, že se letos uskuteční jeho první ročník,“ doplňuje Koudela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Smetanova Litomyšl se vrací na zámek

7:17 Smetanova Litomyšl se vrací na zámek

Po dvouleté pauze se hlavní představení Národního festivalu Smetanova Litomyšl vrací na druhé zámeck…