Znojmo: Začátkem školního roku se vrátí strážníci i senioři na přechody pro chodce

31. 8. 2020 19:31

Od 1. září se o bezpečnost školáků na přechodech pro chodce u základních škol opět postarají strážníci Městské policie Znojmo a také senioři v rámci projektu Senioři u přechodů, který radnice odstartovala loni.

Znojmo: Začátkem školního roku se vrátí strážníci i senioři na přechody pro chodce
Foto: znojmocity.cz
Popisek: Letecký pohled na centrum města Znojmo
reklama

U dvou nejfrekventovanějších přechodů, na náměstí Republiky a na ulici Jubilejní park, budou ráno i odpoledne stát strážníci. Dalších 9 přechodů u základních škol budou každé ráno střežit senioři. „Děkuji všem seniorkám a seniorům, kteří nám s bezpečných přecházením dětí pomáhají. Vážím si toho,“ říká starosta Jan Grois.

Anketa

Jsme zadlužení a příspěvek 5 tisíc Kč pro důchodce si nemůžeme dovolit, řekla předsedkyně TOP 09 Pekarová. Má pravdu?

13%
87%
hlasovalo: 17345 lidí

„Jsme rádi, že se původním sedmi seniorům jejich prospěšná pracovní činnost natolik zalíbila, že v ní chtěli pokračovat,“ řekl ředitel Městské policie Znojmo Ivan Budín.

O prázdninách se totiž podařilo Městské policii Znojmo získat další dva účastníky, kteří pomohou k bezpečnosti na přechodech v Příměticích i na jihu města. Od 2. září tak občané uvidí seniory se zastavovacími terči a v reflexních vestách na přechodech na ulici Pražská, Legionářská, Smetanova, Rudoleckého, Palackého a nově na Loucké ulici a na Křížovém náměstí.

„Tito senioři mají úředně vydané pověření k zastavování vozidel, proto prosíme veřejnost a účastníky provozu, aby jejich pokyny plně respektovali,“ doplnil ředitel. Senioři prošli v srpnu školením z první pomoci a ze zastavování vozidel i z dopravních předpisů, za školení tímto děkujeme znojemské stanici Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a Dopravnímu inspektorátu Znojmo i místnímu úřadu obce s rozšířenou působností za vydání pověření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valašské Meziříčí: Hvězdárna rozšíří svůj geopark

11:11 Valašské Meziříčí: Hvězdárna rozšíří svůj geopark

Geologickou expozici v areálu valašskomeziříčské hvězdárny obohatí nové exponáty.