Do tradiční soutěže o Nejlepší sterilovanou okurku se nakonec přihlásilo neuvěřitelných dvacet sedm vzorků a o Nejlepší rychlokvašku se bude letos ucházet vzorků jedenáct! Hodnotící komise to tak nebude mít vůbec jednoduché, i vzhledem k předpovědi počasí. S trochou nadsázky se dá říci, že co vzorek, to 1°C ve stínu. Kdo bude vítězem soutěže, bude jasné už zítra. Soutěž startuje v půl čtvrté na Masarykově náměstí a výsledky budou vyhlášeny o dvě hodiny později.
Okurka jako hlavní ingredience se promítne i do degustačního menu, které bude přímo na Masarykově náměstí ve čtvrtek v rámci své gastroshow připravovat trojice známých šéfkuchařů – Václav Šmerda st., Roman Ťulpa a Jiří Lot. Těšit se můžete například na dušená vepřová líčka, smetanový okurkový krém a žemlový knedlík nebo na bramborové šišky s pečenou máslovou strouhankou, povidlovou omáčkou s badyánem a okurkovou marmeládu s rumem. Ochutnat budete moci i domácí okurkovo-cuketový perník s vanilkovým Sabayonem s bílým vínem (Semillon, pozdní sběr, Ledňáček říční – Znovín Znojmo).
O gastroshow nebudou ochuzeni ani návštěvníci, kteří dorazí v pátek. Okurkovo-šunkovou pěnu, studenou letní okurkovou polévku s koprem a marinované vepřové karé na okurkovém kuskusu jim v rámci degustačního menu připraví kuchaři z předního znojemského Hotelu Prestige.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.




