Znojmo probojovalo do finále soutěže za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ

18.03.2011 20:18

Za loňský rok 2010 bylo Město Znojmo oceněno prvním místem v rámci Jihomoravského kraje a postoupilo tak do celostátního kola. „Už v tuto chvíli je jisté, že město Znojmo bude umístěno nejhůř na třetím místě,“ řekla architektka města Znojma Ing. arch. Iveta Ludvíková.

Znojmo probojovalo do finále soutěže za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ

„Jsme velice rádi, že se naše město dostalo v rámci této soutěže tak vysoko,"doplnil Mgr. Zdeněk Čižmář, vedoucí odboru rozvoje. Zároveň vyzdvihl práci a úsilí pracovníků Městské zeleně, kteří se starají nejen o čistotu v ulicích a parcích, ale také o květinovou výzdobu ve městě.

 

„Města, která se do soutěže zapojila, musela do 31.12.2010 podat přihlášku se všemi potřebnými náležitostmi," vysvětlila Ludvíková, která ve spolupráci s odborem rozvoje, odborem majetkovým a odborem školství a památkové péče města Znojma veškeré podklady pro program regenerace připravovala.

 

V lednu pak probíhalo hodnocení na krajské úrovni, poté celostátní hodnocení.

 

Soutěže se účastnilo celkem 47 měst.

Mezi nominovaná města na Cenu programu regenerace a s tím možnost užívat titul Historické město roku se probojovalo město Znojmo z Jihomoravského kraje, jihočeské Prachatice a Polička z Pardubického kraje.

 

Výsledky budou slavnostně vyhlášeny 19. dubna 2011na Pražském hradě u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel.

 

Odborná komise složená ze zástupců Národního památkového ústavu, Ministerstva pro místní rozvoj a Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska vyhodnotila vizuální změny městské památkové rezervace oproti posledním deseti letům. Zaměřila se na péči o čistotu v ulicích a parcích, péči o zeleň, především sezónní, propagaci města aj.

Od roku 1995 soutěží města zapojená do tohoto programu o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ. Tuto soutěž pravidelně na konci kalendářního roku vyhlašuje Ministerstvo kultury. Program regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón je nástrojem k obnově kulturních památek nacházejících se v nejcennějších částech našich historických měst, prohlášených za památkové rezervace a památkové zóny. Finanční příspěvky mohou být z něho poskytovány pouze tehdy, pokud má příslušné město zpracovaný vlastní program regenerace a pokud se zároveň finančně podílí společně s vlastníkem na obnově kulturní památky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: znojmocity.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

21:23 Brno: Vítězné projekty 5. ročníku participativního rozpočtu

Odbitím půlnoci posledního listopadového dne skončilo finálové hlasování participativního rozpočtu D…