Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy

08.04.2018 11:27

Prodej prosperující ostravské hutní společnosti ArcelorMittal se musí uskutečnit tak, aby neměl žádný negativní dopad na zaměstnanost v Moravskoslezském kraji. Reaguje ministr průmysl a obchodu Tomáš Hüner na záměr indických vlastníků hutí. Skupina ArcelorMital patří mezi největší světové výrobce oceli, v ostravském podniku pracuje na sedm tisíc lidí.

 Ministr Hüner jedná kvůli prodeji hutí v Ostravě s odbory i vedením firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner
reklama

„Situaci s ArcellorMittal Ostrava vnímám velmi citlivě. Jednak jako ministr průmyslu a obchodu, ale také jako člověk, který pochází z Moravskoslezského kraje. Po společnosti ArcelorMittal chci, aby co nejdříve sdělila jasnou představu o tom, co bude následovat a za jakých podmínek bude chtít ostravské hutní závody prodat. Situace je v kontextu toho, co se teď děje ve Vítkovicích a OKD zvlášť citlivá nejen pro Ostravu, ale i pro celý region,“ říká ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Moravskoslezský kraj přitom dlouhodobě patří mezi regiony s nejvyšší nezaměstnaností v České republice. A ArcelorMittal Ostrava v současné době zaměstnává na 7 000 lidí.

„Od první chvíle komunikuji s vedením ČMKOS. Jde nám totiž o totéž – aby lidé měli v prosperující firmě práci,“ zdůrazňuje ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a upřesňuje: „Ostravskému ArceloMittal se daří a průměrná mzda patří v regionu mezi vysoce nadprůměrné. Využiji všech možností, které mám, aby eventuální prodej společnosti nezpůsobil další sociální problémy v Moravskoslezském kraji.”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

22:30 Linek (Soukromníci): Zoufalství na pokračování

Komentář na facebookovém profilu k vládnímu rozhodnutí o podpůrném balíčku pro živnostníky