Ministr Ťok: Pokračujeme v modernizaci D1 a s dalšími velkými opravami, řidiče prosím o trpělivost

16.03.2018 10:50

Na nejvytíženější české dálnici mezi Prahou a Brnem začínají po zimní přestávce stavební práce. Opravovat se bude také Pražský okruh, most na dálnici D2, vozovka na několika úsecích plzeňské D5, ústecká D8 a hradecká D11 v blízkosti metropole.

 Ministr Ťok: Pokračujeme v modernizaci D1 a s dalšími velkými opravami, řidiče prosím o trpělivost
Foto: Ministerstvo dopravy
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Pokračování modernizace D1 může komplikovat dopravu o nadcházejícím víkendu na úsecích u Humpolce a Jihlavy, kde bude kvůli dopravnímu značení omezen provoz na jeden pruh v každém směru. Do konce března a v dubnu začnou stavební práce na celkem pěti úsecích.

„Brněnskou dálnici stavíme celou znovu za provozu, jsme zhruba v polovině všech prací. Řidiče prosím o trpělivost při zahajování jednotlivých staveb, kdy je nutné omezovat dopravu kvůli dopravnímu značení a umístění mobilních svodidel. Řidiči si budou muset opět zvyknout na bezpečnou osmdesátikilometrovou rychlost v modernizovaných úsecích, ale také na možné kolony,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Kromě modernizace brněnské D1 budou opravy na jaře pokračovat ve velkém také na dálnicích u Prahy, konkrétně půjde o opravu vozovek a mostů na Pražském okruhu, pravý jízdní pruh při výjezdu na plzeňské D5, příjezd po metropole po ústecké D8 nebo mladoboleslavské D10 či hradecké D11.

„Řidičům doporučujeme vždy před jízdou využívat stránek www.dopravniinfo.cz, kde najdou nepřetržité dopravní informace. Volat mohou také na bezplatnou linku a asistenční službu ŘSD 800 280 281, kde jsou operátoři připraveni poradit s průjezdností konkrétních tras nebo pomoct v případě poruch na dálnici,“ doplňuje ministr dopravy.

Aktuální informace o zahajované modernizaci D1 jsou ZDE, přehled velkých oprav na webu ŘSD, přehled právě realizovaných dálničních staveb a informace o nich lze najít ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Sehnal (ODA): Antivirus je nespravedlivý, už měl dávno skončit

12:20 Pavel Sehnal (ODA): Antivirus je nespravedlivý, už měl dávno skončit

Program Antivirus měl podle mého názoru dávno skončit. Jeho trvání mělo smysl pár měsíců během nejho…