Adamec (ODS): Nové ulice ponesou názvy po trutnovských osobnostech

30.09.2021 6:34 | Zprávy
autor: PV

Trutnovská radnice chce uctít památku tří významných osobností. Pojmenuje po nich nově vznikající ulice. Na mapách Trutnova tak brzy budou ulice Wolfova, Justova a Hybnerova.

Adamec (ODS): Nové ulice ponesou názvy po trutnovských osobnostech
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

Trutnovští zastupitelé na letošním 4. zasedání odsouhlasili návrh na pojmenování tří nově vznikajících ulic v Horním Starém Městě.

Návrh vzešel od Odborného poradního sboru pro názvosloví na základě podnětu veřejnosti. „Chceme ocenit celoživotní dílo Karla Hybnera a profesorů Antonína Justa a Vladimíra Wolfa. Všichni tři byli velkými trutnovskými patrioty, zanechali tu nesmazatelnou stopu a takto jim vzdáme hold,“ vysvětluje rozhodnutí zastupitelstva Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Sankce

Byl byste pro plošné zrušení sankcí proti Rusku nebo problém vidíte jen v tom, že jsou podle vás mnohdy uvalovány neoprávněně a celkově je tedy považujete za správné (jestli účinné je jiná věc). A jak by tedy třeba EU měla reagovat na to, že Rusko rozpoutalo válku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Kolegyně Ludková čelí útokům od všemožných aktivistů

12:17 Senátor Hraba: Kolegyně Ludková čelí útokům od všemožných aktivistů

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k aktivitě senátorky Ludkové stran "nebezpečí transid…