Andrle Sylor (Úsvit): Kvůli solárnímu byznysu hrozila Vitáskové vražda. Zaslouží si cenu

12.02.2015 17:20

Poslanec Augustin Karel Andrle Sylor navrhuje předsedkyni Energetického regulačního úřadu Ing. Alenu Vitáskovou na cenu Františka Kriegla, která se uděluje za mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a občanské svobody, národní nezávislost, suverenitu a demokracii. V minulém ročníku obdržela ocenění kupříkladu bývalá šéfka úseku kvality staveb ŘSD Miloslava Pošvářová.

Andrle Sylor (Úsvit): Kvůli solárnímu byznysu hrozila Vitáskové vražda. Zaslouží si cenu
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Poslanec za hnutí Úsvit-NK Augustin Karel Andrle Sylor.

„Alena Vitásková se nebála poukázat na to, že se solární byznys v ČR vymkl kontrole a upozornila na neoprávněné čerpání dotací více než 1500 solárních elektráren, které připravily občany ČR o desítky miliard korun,“ uvádí své důvody pro nominaci Andrle.

Vitásková ale také upozorňovala v roce 2013 poslance na nutnost urychleného přijetí nového zákona, kterým by se zabránilo zapojení bioplynových stanic do energetické sítě, což by zdražilo elektrickou energii pro spotřebitele o dalších 25 miliard korun ročně.

„Toto její hrdinské chování, kterým hájila zájmy České republiky, ji vyneslo opakovaná vyhrožování, která vyústila až ve dva pokusy o vraždu. I přes snahu o fyzickou likvidaci a nutnost osobní ochranky se paní Vitásková nebojí, což prokazuje tím, že se nehodlá vzdát vedení ERÚ. Jsem hluboce přesvědčen, že paní Ing. Alena Vitásková by byla důstojnou nositelkou ceny Františka Kriegela,“ míní Andrle.

Poslanec dále vyjádřil své přesvědčení, soudní řízení, v němž je v současnou chvíli Vitásková popotahována, je pouze dílem širokého a snahy o její diskreditaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Úsvit přímé demokracie

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČS): Myslel jsem si, že je to recese

12:21 Zdechovský (KDU-ČS): Myslel jsem si, že je to recese

Komentář na facebookovém profilu k oficiálnímu vyjádření České pirátské strany k “falešné mluvčí Jol…