Augustýn (TOP 09): Příprava investic v kraji vázne

20. 4. 2017 20:10

Hospodaření Kraje Vysočina skončilo v roce 2016 s přebytkem 510 miliónů korun. Zdálo by se to jako dobrá zpráva, ale není tomu úplně tak.

Augustýn (TOP 09): Příprava investic v kraji vázne
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

Pan Pavlík, náměstek hejtmana, uvedl, že část peněz bude přesunuta do Fondu strategických rezerv a část na investice v dalších letech. To bohužel ukazuje na neschopnost současného vedení připravit a realizovat investice tak, aby byly hotové už v daném roce. Místo toho budou peníze zatím ležet na účtu a ztrácet na hodnotě. V době rekordně nízkých úrokových sazeb, kdy je úrok nižší než inflace, je to řešení nehospodárné.

Raději bych finance viděl investované do sociálních služeb nebo dopravní obslužnosti, aby občanům neujížděli autobusy do okolních vesnic, když přijedou do okresního města vlakem. Nebo do školství, kde je kraj nejen zřizovatelem středního školství, ale řídí financování regionálního školství. Jako ředitel základní školy opakovaně z krajského úřadu slyším, že na něco nejsou peníze, například kraj nepovoluje navyšování kapacit tolik potřebných školních družin, aby mohli oba rodiče bez překážek pracovat.

Hospodárné nakládání s penězi a dobře připravené projekty sloužící občanům považuji za základní úkol pro každého zodpovědného politika.

MGR. TOMÁŠ AUGUSTÝN, PŘEDSEDA REGIONÁLNÍ ORGANIZACE TOP 09 ŽĎÁR N.S. A ŘEDITEL ZŠ V NOVÉM VESELÍ

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODS představila kandidáty do Senátu

22:49 ODS představila kandidáty do Senátu

Občanská demokratická strana na dnešní programové konferenci představila kandidáty do senátních vole…