Aulická-Jírovcová (KSČM): Navýšení platů pracovníkům v sociálních službách

02.06.2017 4:36 | Zprávy

Vláda na svém včerejším zasedání schválila nařízení, které mění tarifní tabulky. Vládní nařízení ruší tři z devíti platových tabulek. Řada pracovníků s nízkými výdělky se tak přesune do vyšších tarifů.

Aulická-Jírovcová (KSČM): Navýšení platů pracovníkům v sociálních službách
Foto: Archiv KSČM
Popisek: Hana Aulická Jírovcová

Výdělky v sociálních službách vzrostou od července o 23 procent. Pracovníci v kultuře či v nepedagogických profesích ve školství si přilepší o 9,4 procenta. Více dostanou i zdravotní sestry.

Růst platů ve veřejném sektoru včera kritizovala Hospodářská komora ČR. Včerejší rozhodnutí vlády označila za „jasný předvolební tah vlády“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Kdo hájí komunismus, hájí zlo

19:03 Zdechovský (KDU-ČSL): Kdo hájí komunismus, hájí zlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Ondřeje Dostála.