Babák: Změňme zákon o DPH a podpořme učně

02.10.2013 18:59 | Zprávy

Dvě změny zákona o DPH, po kterých dlouhá léta volají podnikatelé mají reálnou šanci na prosazení i v nově zvolené poslanecké sněmovně.

Babák: Změňme zákon o DPH a podpořme učně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Babák

Dosud platí daňová povinnost z každé faktury, i když podnikatel peníze reálně nedostal. Zároveň Chce Michal Babák zrušit i kontroverzní nařízení, kdy má poctivý podnikatel ručit za platbu DPH, kterou neodvede jeho nespolehlivý obchodní partner.

"Je to skutečně nesmyslné opatření a obrovská zátěž pro poctivé podnikatele. Jestliže někdo neodvede DPH, tak je to problém státu a musí si ho umět řešit stát. Ne, že to hodí na hrb soukromým subjektům, které mají v dnešní době dost svých starostí," říká exposlanec Věcí Veřejných Michal Babák, který stojí v čele skupiny odborníků zabývajících se prosazováním legislativních změn v oblasti podnikání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Veciverejne.cz

migranti

Podle vás nyní budeme moci účinněji prosazovat návraty nepřijatých migrantů, ale co EU udělala v boji s nelegální migrací, která je podle mě ten hlavní problém?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Při státní hymně si natáčela videa na mobil

9:06 Dostál (Stačilo!): Při státní hymně si natáčela videa na mobil

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k oslavě 28. října na Hradě.