Babiš (ANO): Nutnou součástí otevírání veřejné správy je i popularizace tématu

08.04.2016 12:41 | Zprávy

Ministerstvo financí vydalo výroční zprávu k projektu otevřených dat. Zpráva shrnuje, čeho se za rok 2015 v rámci projektu dosáhlo, jaké má ministerstvo vize a jaké cíle si klade do dalšího období. Zpráva také hodnotí celkovou situaci v České republice a poukazuje na aktivní podpůrnou roli Ministerstva financí v prosazování otevírání ostatních institucí veřejné správy.

Babiš (ANO): Nutnou součástí otevírání veřejné správy je i popularizace tématu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Nutnou součástí otevírání celé veřejné správy je i popularizace celého tématu a poukazování na jeho přínosy. O to usilujeme uváděním příkladů využití otevřených dat, pořádáním seminářů, ale i vydáním této výroční zprávy,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

Ve zprávě je uvedeno, jaká data v otevřeném formátu Ministerstvo financí během roku 2015 zveřejnilo. Součástí je nejen hodnocení přístupu Ministerstva financí neziskovým sektorem či akademickou sférou, ale také výzvy, které jsou ministerstvu kladeny. Jak uvádí odborník na otevřená a propojitelná data Martin Nečaský z Matematicko-fyzikální fakulty UK: „Projekt Ministerstva financí byl prvním projektem, který se touto systematickou cestou vydal, a ukázal ostatním, že takový systematický přístup je reálný. Z tohoto pohledu jej hodnotím velmi pozitivně, neboť výrazně přispěl k nastartování prostředí otevřených dat v České republice.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Konečná (KSČM): Chápu, že mají vládní papaláši osypky

4:31 Konečná (KSČM): Chápu, že mají vládní papaláši osypky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k rozhovoru na iDnes.cz o volebním programu