Babiš: Kalouskovo popření a návštěva u prezidenta

27.01.2014 18:30 | Zprávy
autor: ANO

Deník nepolitika.

Babiš: Kalouskovo popření a návštěva u prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Byl to zajímavý týden. V úterý začala mimořádná schůze sněmovny, na níž se projednávalo pět návrhů Rekonstrukce státu. Strany bývalé vládní koalice se snažily zabránit přijetí služebního zákona do prvního čtení. Důvod pro neuvedení této normy do praxe zde politici hledají a nacházejí už 12 let. Zákon jsme každopádně po dvou dnech plných vystoupení politiků z TOP 09 a ODS přijali.

Nejvíce odmítavých projevů předvedl ve sněmovně pan Kalousek, který bojuje proti tomu, abych mohl nastoupit na ministerstvo financí. Ve svých vystoupeních mimo jiné tvrdil, že to tak nemyslel, když v roce 2002 dvakrát (!) hlasoval pro zákon, který ruší povinnost pro ministry předkládat lustrační osvědčení.

Dva dny jsme tedy poslouchali lži o tom, jak rušíme lustrační zákon, jak přijímáme Lex Babiš, jak pouštíme estébáky na ministerstva. Někteří politici ještě stále nepochopili, že když mluví o estébacích, mluví hlavně o těch, kteří byli zaměstnanci StB a kteří mě zapsali na nějaké své seznamy (je zajímavé, že estébákům se nedůvěřuje, ale jejich seznamům se bezmezně věří).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): AfD nic takového ve svém programu nemá

15:14 Majerová (Trikolora): AfD nic takového ve svém programu nemá

Odpověď na otázku ke spolupráci s německou AfD, publikovaná na veřejném facebookovém profilu strany