Babka (KSČM): Budíček, pane Macuro

10.08.2014 8:22 | Zprávy
autor: kscm.cz

Koalice s ANO pro Ostravu? S KSČM tedy rozhodně NE!

Babka (KSČM): Budíček, pane Macuro
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

KSČM je bez přerušení od roku 1990 zastoupena v Zastupitelstvu statutárního města Ostravy a ve většině jeho městských obvodech. Měli jsme a máme své zastoupení jak v radě města a městských obvodech a naši představitelé byli a jsou starosty, místostarosty, radními i náměstky primátora. Byli jsme v opozici i koaličních radách. A to nemluvím o dnes již šestiletém působení ve vedení Moravskoslezského kraje. Ve vztahu k Ostravě za celou dobu působení od roku 1990 osobně považuji za nejúspěšnější koalici ČSSD, KDU-ČSL, nezávislých a právě KSČM v letech 2002 - 2006. Něco tedy o koalicích a jejich tvorbě víme a známe.

KSČM vždy trvala na tom, aby koalice odrážela a prosazovala takový program, na kterém se jednotliví partneři dokázali shodnout, a aby jejich partnerský vztah byl ku prospěchu města, kraje a zejména jeho občanů. O programu hnutí ANO pro Ostravu toho moc KSČM ani občané Ostravy neví. Pokud nevezmu v potaz to, co pan Macura, lídr jeho kandidátky, prezentoval na tiskové konferenci. A to je opravdu málo a potvrzuje to, že toho o komunální politice ví ještě méně. Co snad víme, „že s KSČM tedy do koalice NE!!" Opravdu si myslí, že jeho voliči to přijmou jako základní programový cíl? My se do žádné koalice s hnutím ANO netlačíme. Při jejím případném vytváření s jinými subjekty, které dostanou důvěru voličů v říjnových komunálních volbách, budeme vycházet z toho, co jsem již uvedl. Laciný antikomunismus a odmítání spolupráce na programových shodách ovoce nepřinese, pane Tomáši Macuro. Budíček, je rok 2014.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

7:16 Sedláčková (Motoristé): České obyvatelstvo je inteligentní, ve vedru si poradí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder.