Otrava Bečvy, při níž zahynuly tisíce ryb, není jedinou kauzou závažného znečištění řeky, kde hrozí odložení případu. Podle výročních zpráv Inspekce životního prostředí není příčina zjištěna u více jak třetiny havárií na vodních tocích. V posledních letech navíc procento nevyřešených případů výrazně stoupá, v roce 2019 dosáhlo 48 %. Piráti volají po rychlé změně ve vyšetřovacích postupech, obzvláště s ohledem na možné ohrožení zdrojů pitné vody.
V současné době můžeme problematický či nedostatečný postup státních orgánů sledovat hned na dvou velkých ekologických kauzách. Jednou je ostře sledovaná havárie na Bečvě, druhou vyšetřování loňského masivního úniku jedovaté látky na Úhlavě - zde došlo dokonce k přímému ohrožení zdrojů pitné vody pro Plzeň, policie přesto případ odložila.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky
22:11 Balaštíková (ANO): Tohle není řešení. To je další výsměch
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k drahým potravinám.
- 20:16 Turková (PRO): Brutálně ho zbili při odvodu. Na následky zemřel. To je Ukrajina
- 18:12 Senátor Hraba: Na profil mi chodí různé existence neschopné normální slušné diskuze
- 16:14 Ministr Ženíšek: Kandiduju, aby nám po volbách nediktovala Moskva
- 14:12 Zálom (Svobodní): Niedermayer je prostě darebák
- 12:17 Nerudová (STAN): Místo štěkání volím raději práci