Balcarová (Piráti): Ministr Brabec a vláda upřednostňují ochranu zájmů velkých znečišťovatelů

20.11.2018 21:10 | Zprávy

Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes prezentoval na schůzi Vlády ČR Zprávu o stavu životního prostředí za rok 2017.

Balcarová (Piráti): Ministr Brabec a vláda upřednostňují ochranu zájmů velkých znečišťovatelů
Foto: pirati.cz
Popisek: Dana Balcarová (Piráti)

Ačkoliv v některých oblastech můžeme sledovat pokrok (například v poklesu energetické náročnosti ekonomiky či v rozšiřování ekologického zemědělství), celkově Česká republika v ochraně životního prostředí a klimatu v rámci EU zaostává. Není možné nadále akceptovat, aby kvůli znečištěnému ovzduší každým rokem umíraly tisíce lidí a naše krajina dále vysychala.

Ministr Brabec a vláda však opakovaně dokazují, že upřednostňují ochranu krátkodobých ekonomických zájmů velkých znečišťovatelů před ochranou životního prostředí a zdraví nás všech. Proto byl například odmítnut můj pozměňovací návrh na omezení výjimek z evropských limitů znečištění ovzduší pro velké hnědouhelné elektrárny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartůšek (Přísaha): EK nemůže vést Ursula von der Leyen

16:02 Bartůšek (Přísaha): EK nemůže vést Ursula von der Leyen

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hlasování o návrhu vyslovení nedůvěry Ursule von de…