Vážení přátelé, dámy a pánové,
jistě se mnoho z Vás dozvědělo o návrhu pana senátora Milana Štěcha. Za nás, mladé sociální demokraty z okresu Břeclav, můžeme říct, že si práce živnostníků velmi vážíme. Ať už se jedná o řezníky, řemeslníky, vinaře, automechaniky a další dobré lidi, kteří se nerozhodli hledat štěstí ve světě. Ale žijí tam, kde se narodili a svou tvrdou a poctivou prací pozvedávají své obce i regiony. Bez jejich služeb by byl život hlavně v menších obcích téměř nemyslitelný. Všichni dobře víme, že je lehčí se nechat zaměstnat a nemuset řešit administrativu, účetnictví a zákazníky. A hlavně k tomu všemu si aktivně shánět další zakázky, aby byli schopni uživit sebe a své rodiny. Mimo to se ze zjevných důvodů většina z nich stará o své rodiče a prarodiče a přispívá jim k důchodu.
My navrhujeme to aby se těmto lidem ulehčilo, místo toho aby byli ještě víc dráni z kůže! Mnoho z nich má problémy s druhotnou platební neschopností. A to tím, že jim nejsou včas nebo dokonce vůbec propláceny faktury za vykonanou práci! Přitom jako všichni musí včas platit nájmy, složenky leasingy. Navíc sociální a zdravotní odvody, materiál a jiné věci které potřebují ke své práci. Tyto věci nebývají levné! Toto je věc, na kterou by jsme se měli zaměřit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV