Baránek (Soukromníci): Vedení schválilo vznik Energetické sekce strany

27.06.2022 22:13 | Zprávy
autor: PV

Všem členům Strany soukromníků České republiky a našim sympatizantům

Baránek (Soukromníci): Vedení schválilo vznik Energetické sekce strany
Foto: archiv
Popisek: Rudolf Baránek

Vážené dámy a pánové, 23. června 2022 vedení Strany soukromníků České republiky schválilo vznik Energetické sekce strany. Po již fungující Zemědělské sekci vedené panem Martinem Nejdlem, je to zatím druhá odborná sekce strany. 

Do čela sekce byl schválen ing. Martin Lang, soukromník, vývojový ředitel, absolvent ČVUT Praha, fakulta elektrotechnická a místopředsedou sekce RNDr. Otto Jarolímek, CSc., soukromník, člen vedení strany, přednášející fyziku na půdě Technické univerzity Liberec.

Energetická sekce Strany soukromníků České republiky bude sdružovat podnikající nebo zájemce o podnikání v celé šíři obnovitelných zdrojů. Malé vodní elektrárny, bioplynky, větrné elektrárny, fotovoltaika, výrobce syntetického metanu, výrobce vodíku atd. Vše výše uvedené v určitém rozsahu už existuje.

Určitě se shodneme, že energie, její dostupnost a cena je, a nadlouho bude, velmi třaskavé téma, jehož nezvládnutí zapříčiní v mnoha zemích politický zvrat. Česká republika není výjimkou. Dnešní hospodářsky i politicky velmi napjatá doba nám ale přináší historickou šanci zbavit se závislosti na brutálních primitivech z východu. A to i přesto, že není tajemstvím, že v energetice v České republice je na vysokých postech určité množství „managerů“ zkorumpovaných Ruskem. A tak je to v Německu, Francii a dalších zemích. Ne nadarmo má německá sociální demokracie přezdívku další divize Gazpromu. A její předseda stojí v čele německé vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

19:02 Svárovská (Piráti): Normalizace jako v osmdesátých letech

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…