Baránek (Soukromníci): Život je boj aneb Přesné popsání kauzy o pašování cigaret

9. 6. 2016 21:05

Asi před čtyřmi lety jsem jako fotbalový agent s licencí FIFA zprostředkoval přestup fotbalisty Jana Hubky z Dukly Praha do celku 2. vietnamské ligy SAIGON UNITED. Hráč tam byl velmi spokojen. Následně jsem byl v Praze kontaktován vietnamským občanem, který používal české jméno Ivan, s tím, že by měl zájem o větší počet českých fotbalistů mj. do vojenského klubu, který nazýval v překladu DUKLA HANOJ.

Baránek (Soukromníci): Život je boj aneb Přesné popsání kauzy o pašování cigaret
Foto: SsČR
Popisek: Rudolf Baránek

„Ivan“ v České republice žije či žil 30 let, a přesto hovory s ním vedené byly v lámané češtině, místy i rukama a kreslením na papír. Po mnoha telefonech a osobních setkáních přinesl tři letenky do Hanoje, řekl podmínky pro hráče a do Hanoje odletěli tři fotbalisté s ligovými zkušenostmi (Pešír, mj. Slavia, Kraus, mj. Hradec Králové). Jméno třetího jsem teď zapomněl.

Připravoval jsem další fotbalisty. Hráči při zkoušce v Hanoji obstáli a finanční nabídka pro ně byla velmi dobrá. Bohužel ubytování bylo takové, že v noci po nich běhaly malé zelené ještěrky a nestačilo jim ujištění od Vietnamců, že ještěrky jsou hodné a nekoušou. Protože měli i zpáteční letenku, vrátili se do Prahy. „Ivan“ řekl, že příště bude ubytování v Hanoji na úrovni Saigonu, tedy bez ještěrek.

Naše jednání o fotbalistech ukončila Policie ČR tím, že pro mě nad ránem přišli do bytu a odvedli mě na výslech (bez pout). Dali mě 30 minut na zajištění právníka s tím, že jinak mi přidělí svého. Mgr. Krtil zvedl telefon a přijel. Byl jsem obviněn z podílu na údajné spoluúčasti na pašování cigaret a do odposlechů jsem se dostal tím, že někteří vietnamští občané byli delší dobu odposloucháváni a já jsem se tím dostal do tzv. zájmových odposlechů.

Odposlechy nám byly přehrány a ani v jednom rozhovoru nepadlo ani z mé, ani ze druhé strany slovo cigarety. Na náš dotaz vyšetřující policistka řekla, že debatami o fotbalistech jsem maskoval pašování cigaret. Co k tomu dodat. Odposlech byl jediný materiál proti mně. 

Byl jsem obviněn a z procesu u Městského soudu v Praze v plném rozsahu zproštěn viny. Státní zástupce se odvolal a za několik let následoval druhý díl, který je přesně popsán v prohlášení mého obhájce, které jste obdrželi.

Na závěr novináři z Hospodářských novin jsem záležitost popsal přesně jako vám a podle jeho článku soudím, že ho zajímalo jediné, dramaticky popsat zločince, který pašuje cigarety, ale přitom bojuje mj. proti EET. V rozhovoru mezi námi mu ujela zajímavá věta: „Co čekáte, máte v průzkumech už nad 5 %.“ Zajímavé. Navíc nevěřím, že si kauzu našel na soudu, jak tvrdil, ale dostal ji na stůl v úhledných složkách. Důkaz zatím nemám, ale jsem o tom přesvědčen.

Vážené dámy a vážení pánové,

děkuji, že jste si přečetli, co jsem vám poslal, a uděláte si svůj názor. Věřím, že si za čas přečtete, že vše bylo, jak jsem popsal, a nový soud mé argumenty přijal. Jsem také přesvědčen, že Soukromníci, ať už v koalici nebo jinak, uspějí a k tomu, abych k úspěchu pomohl, není nutné, abych byl teď 1. místopředseda. Děkuji vám za vše. Holt, život je boj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Světnička: Je mezi Leninem a Minářem rozdíl jen 100 let?

22:30 Světnička: Je mezi Leninem a Minářem rozdíl jen 100 let?

K prvnímu jsme byli roky "masírováni", ale ten druhý je o 100 let "zkušenější".