Dříve byla naše příroda plná rybníčků, mokřin, remízků a lesíků. Dnes jsou rybníčky zasypané, mokřiny vysušené, remízky a lesíky vykácené. Kde se má uchovat voda, kterou nám příroda sesílá v podobě dešťových kapek?
Například v sousedním Německu mají pro takové případy záchytné nádrže, které pojmou při přívalových deštích vodu, která by jinak působila škody. Z těchto nádrží se voda potom postupně uvolňuje do přírody a podzemních vod.
Dalším příkladem mohou být silnice nebo chodníky, které byly dříve dlážděné a voda mezi kostkami prosakovala do půdy. Dnes vidíme pro vodu neprostupné betonové či asfaltové povrchy silnic, neprostupné plochy zámkové dlažby a všude kanály s přímým odvodem vody do řečišť vodních toků.
Při průtrži mračen lidé pláčí nad škodami, které vodní živel působí na jejich majetku a mnohdy i na zdraví či životech.
Odvodnění obrovských ploch, namísto, aby voda z nich prosákla do půdy a zvýšila tak hladinu spodních vod, je prováděno tak, že je povrchová voda nelogicky odváděna nejkratší cestou z naší země i za cenu potop a lidského neštěstí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV