Bárta: Ve světě podle Šotta jsem spáchal tento týden korupci

16.08.2013 8:58 | Zprávy

Když jsem si tento týden v novinách přečetl, že sháním letenky pro poslankyni Janu Drastichovou, aby příští týden přiletěla z dovolené a hlasovala pro rozpuštění sněmovny, zamrazilo mě.

Bárta: Ve světě podle Šotta jsem spáchal tento týden korupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

Vzpomněl jsem si totiž na logiku soudce Šotta, podle které má nabídka půjčky poslancům v momentu debaty o jejich příjmech je korupcí, neboť bezúročná půjčka je ovlivnila, aby si nezvedli svoje mzdy.

Stejně tak pomáhám poslankyni, a tím ji evidentně ovlivňuji ve vztahu ke konkrétnímu hlasování. A jestli se ukáže, že letenku seženu se slevou např. 10 tisíc korun, bude to větší obohacení poslance, než kupř. ušlý úrok Jaroslava Škárky z bezúročné roční půjčky 130. tisíc, které jsem půjčil. 

Vážím si soudce Jana Šotta, že vyzval policii, aby Škárku a Kočí stíhali za záměrné poškození a diskreditaci strany a mé osoby. Divím se ale, že policie za jeho křivá svědectví ani po mnoha měsících v kauze nekoná. Nicméně ještě více se divím, že už nesedím na policejní služebně a nepodávám vysvětlení o letenkách Jany Drastichové. Není to náhodou proto, že když už některým stavebním společnostem na ministerstvu dopravy nepřekážím, je lepší do mě nevrtat?

Závěrem večerní glosy ale přidám jasné stanovisko. Janě Drastichové letenky nesháním a po opakovaném přesouvání termínu rozpuštění Sněmovny, kdy Jána dovolenou odkládala, ani nepovažuji za smysluplné, aby lítala do Prahy, protože se termín stejně na přání předsedy STANu Gazdíka dost možná změní.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vitbarta.cz

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hilšer: V Česku nefunguje dobře trh, tedy hospodářská soutěž

16:14 Senátor Hilšer: V Česku nefunguje dobře trh, tedy hospodářská soutěž

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k hospodářské soutěži.