Bárta: Ve světě podle Šotta jsem spáchal tento týden korupci

16.08.2013 8:58

Když jsem si tento týden v novinách přečetl, že sháním letenky pro poslankyni Janu Drastichovou, aby příští týden přiletěla z dovolené a hlasovala pro rozpuštění sněmovny, zamrazilo mě.

Bárta: Ve světě podle Šotta jsem spáchal tento týden korupci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

Vzpomněl jsem si totiž na logiku soudce Šotta, podle které má nabídka půjčky poslancům v momentu debaty o jejich příjmech je korupcí, neboť bezúročná půjčka je ovlivnila, aby si nezvedli svoje mzdy.

Stejně tak pomáhám poslankyni, a tím ji evidentně ovlivňuji ve vztahu ke konkrétnímu hlasování. A jestli se ukáže, že letenku seženu se slevou např. 10 tisíc korun, bude to větší obohacení poslance, než kupř. ušlý úrok Jaroslava Škárky z bezúročné roční půjčky 130. tisíc, které jsem půjčil. 

Vážím si soudce Jana Šotta, že vyzval policii, aby Škárku a Kočí stíhali za záměrné poškození a diskreditaci strany a mé osoby. Divím se ale, že policie za jeho křivá svědectví ani po mnoha měsících v kauze nekoná. Nicméně ještě více se divím, že už nesedím na policejní služebně a nepodávám vysvětlení o letenkách Jany Drastichové. Není to náhodou proto, že když už některým stavebním společnostem na ministerstvu dopravy nepřekážím, je lepší do mě nevrtat?

Závěrem večerní glosy ale přidám jasné stanovisko. Janě Drastichové letenky nesháním a po opakovaném přesouvání termínu rozpuštění Sněmovny, kdy Jána dovolenou odkládala, ani nepovažuji za smysluplné, aby lítala do Prahy, protože se termín stejně na přání předsedy STANu Gazdíka dost možná změní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vitbarta.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Finální verze copyrightové směrnice. Zastaví ji europoslanci?

16:48 Gregorová (Piráti): Finální verze copyrightové směrnice. Zastaví ji europoslanci?

Už jste slyšeli o takzvané směrnici o copyrightu? Jde o legislativu Evropské komise, skrze kterou ch…