Bartoň (Piráti): Vláda o platech učitelů v příštím roce stále mlží

17.05.2019 21:32

Dnešní vystoupení ministryně financí Aleny Schillerové na sjezdu Českomoravského odborového svazu pracovníků školství nepřineslo z pohledu Pirátů ve věci navyšování platů učitelům na příští rok nic konkrétního.

Bartoň (Piráti): Vláda o platech učitelů v příštím roce stále mlží
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka

Přestože ministryně financí přislíbila, že přizpůsobí tvorbu státních rozpočtů v dalších letech tak, aby byl dodržen vládní slib na zvýšení platů učitelů do roku 2021, o diskutovaném zvýšení platů učitelů na rok 2020 však nepadlo ani slovo.

Piráti dlouhodobě žádají vládu o odpověď na to, jakými konkrétními kroky chce dosáhnout navýšení platů učitelů v roce 2020. Je to pro nás důležité tím spíše, že se chystají škrty ve státním rozpočtu. I z tohoto důvodu jsem na březnové schůzi Sněmovny navrhnul usnesení, které opakovaně vyzývalo vládu ke zvýšení platů učitelů na 130 % průměrné mzdy ještě v roce 2020. Druhý den po schválení výzvy se vládní poslanci s podporou komunistů rozhodli hlasovat navzdory veškerým sněmovním procedurám proti tomuto dříve přijatému usnesení. To jen dokazuje, že vláda nemá v úmyslu platy pedagogů pro příští rok zvyšovat. Růst platů pedagogických i nepedagogických pracovníků vnímáme jako zásadní podmínku pro zlepšování situace v regionálním školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Sedm (vlastně osm) faktorů volebního vítězství SPOLU

16:27 Vondra (ODS): Sedm (vlastně osm) faktorů volebního vítězství SPOLU

Komentář na facebookovém profilu k důvodům volebního vítězství koalice SPOLU