Piráti podporují šíření svobodné hudby, a proto v rámci kampaně Hrajeme svobodnou hudbu (http://www.pirati.cz/hudba) poskytli provozovatelům restaurací návod k hudební produkci osvobozené od poplatků kolektivním správcům.
"Pouštění hudby na pozadí není v provozovnách primárním podnikatelským záměrem a podnikatelé tak neznají tzv. autorský zákon do detailu. Výběrčí organizace OSA a Intergram tohoto faktu zneužívají a tváří se, jako by existovala povinnost platit výpalné za hraní jakékoli hudby v provozovně. Tak to ale není," dodává koordinátor projektu Hrajeme svobodnou hudbu a dvojka pirátské kandidátky ve volbách do Evropského parlamentu Marcel Kolaja.
Přesto se kolektivní správci stále snaží vybírat poplatky. A to i v provozovnách, kde se prokazatelně hraje jen hudba nezastupovaných autorů. Z toho důvodu se Piráti rozhodli poskytnout pomoc poškozeným podnikatelům, kteří jsou neoprávněnému tlaku kolektivních správců vystaveni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČPS