Bartoš (Piráti): Únos Prataseviče představuje skandální narušení integrity Evropské unie

24.05.2021 13:21 | Zprávy
autor: PV

Piráti vyzvali běloruské úřady k okamžitému propuštění běloruského novináře Ramana Prataseviče a jeho přítelkyně Sofie Sapegové. Žádají i sankce vůči Bělorusku na úrovni EU.

Bartoš (Piráti): Únos Prataseviče představuje skandální narušení integrity Evropské unie
Foto: archiv I. Bartoš
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

„Únos Prataseviče z letu mezi Aténami a Vilniusem, dvěma hlavními městy Evropské unie v Schengenském prostoru, představuje skandální narušení integrity Evropské unie,“ uvedl předseda Pirátů Ivan Bartoš v reakci na nedělní událost.

„Vítám předvolání běloruského velvyslance českým ministrem zahraničí, jsou však potřeba i další kroky. V těchto dnech se sejdou evropští lídři na summitu v Bruselu. Vyzývám je k tomu, aby vyslali jasný signál, že toto chování se nesmí opakovat. Odpovědí mají být sankce, mohlo by dojít například k zákazu běloruské letecké společnosti Belavia v prostoru EU, nebo zakázat přelety nad běloruským územím. Mělo by také být spuštěno mezinárodní vyšetřování celé události. Evropa musí umět ochránit své občany a své hosty,“ řekl Bartoš, který se dnes ráno ohledně incidentu spojil telefonicky i s litevským velvyslancem v Praze, Laimonasem Talat-Kelpšou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Piráti v lednu rozhodnou o svém vedení

17:17 Piráti v lednu rozhodnou o svém vedení

Piráti si zvolí nové vedení. Ve vnitrostranických volbách se proti sobě postaví zkušení lídři, výraz…