Bauer (ODS): Babiš se zřejmě rozhodl posbírat vyhozené miliardy, kde se dá

07.04.2019 10:01 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k zamítnutí zrušení režijních jízdenek na železnici

Bauer (ODS): Babiš se zřejmě rozhodl posbírat vyhozené miliardy, kde se dá
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Jan Bauer

Hospodářský výbor i z mého popudu hodil pod stůl návrh, aby železničáři přišli o možnost využívat režijní jízdenky. Udělal tak čáru přes rozpočet Andreji Babišovi, který se zřejmě rozhodl přes své poslance posbírat „kde se dá“ miliardy vyhozené na plošné jízdné zdarma, a železničáři byli na ráně jako první.

Celkové náklady na tento zavedený benefit jsou přitom ve srovnání se sumou na bezplatné jízdné zanedbatelné a navrhovaná úspora žádnou díru ve státní kase nezalátá. Ale hlavně - ať se vláda nejdříve stará o to, aby bylo na železnici dostatek kvalitních a dobře ohodnocených lidí. Pak se teprve můžeme bavit o tom, jestli se některý z tradičních benefitů náhodou nepřežil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Antibabišismus u některých lidí nejde vyléčit

12:04 Premiér Babiš: Antibabišismus u některých lidí nejde vyléčit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k podání ruky s Donaldem Trumpem a reakci české opozi…