Baxa (ODS): Jsem hrdý na to, že si Mike Pompeo vybral k návštěvě právě Plzeň

12.08.2020 10:36 | Zprávy
autor: PV

V úterý jsme si u příležitosti plzeňské návštěvy amerického ministra zahraničí Mikea Pompea znovu připomněli osvobození Plzně a celých jihozápadních Čech v roce 1945 a všechny oběti na cestě ke svobodě.

Baxa (ODS): Jsem hrdý na to, že si Mike Pompeo vybral k návštěvě právě Plzeň
Foto: Redakce
Popisek: Martin Baxa (ODS)

U nás v Plzni je stále cítit, že pomoc tehdy přišla ze svobodného světa. Svobodomyslná linka se díky tomu od května 1945 line historií města i regionu a nezašlapal ji ani rychlý nástup komunistické totality, který ji chtěl vymazat z paměti národa. Naštěstí se mu to nepovedlo. Plzeňané už 1. června 1953 ukázali, že se dovedou ozvat, když se pošlapává svoboda. Některé události se zkrátka z kolektivní paměti vymazat nedají a americká stopa je proto u nás v Plzni v řadě ohledů stále hmatatelná.

Dnes proto opět stačí zacitovat nápis na hlavním pomníku: Díky, Ameriko!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

22:34 Richterová (Piráti): Omezujete nás v kontrole vlády

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k procesům v Poslanecké sněmovně.