Bělobrádek: Bavorské firmy by mohly využívat česká výzkumná centra

11.11.2015 21:59

O využití nových českých výzkumných center a mezinárodní spolupráci univerzit jednal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek s bavorským ministrem pro vzdělání a kulturu, vědu a umění Ludwigem Spaenlem (CSU). Hovořili také o opatřeních na podporu digitální strategie v roce 2016.

Bělobrádek: Bavorské firmy by mohly využívat česká výzkumná centra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

“V České republice funguje dvacítka nových výzkumných center se zaměřením na digitální oblast, tato centra by mohly využívat bavorské firmy,“ upozornil vicepremiér. Bavorsko investuje do digitalizace 2 miliardy euro, a to jak do oblasti vědeckého výzkumu, tak do posílení rychlého internetu. V příštím roce by se měl uskutečnit česko-bavorský seminář pro úředníky, podnikatele a zástupce akademické sféry, kde by se probírala konkrétní úspěšná opatření při digitalizaci průmyslu. Užší spolupráci chce vicepremiér Bělobrádek navázat také s Bavorským centrem digitalizace (Zentrum Digitalisierung.Bayern) v Garchingu.

Vicepremiér diskutoval s bavorským ministrem také o posílení kontaktů mezi českými a bavorskými univerzitami. V plánu je setkání českých a bavorských rektorů. Předmětem jednání byl i česko-německý strategický dialog v oblasti výzkumu, vývoje a inovací.

Dalším tématem jednání byla současná migrační krize, konkrétně opatření na snížení množství uprchlíků a předpokládaný vývoj situace v zimě.

Dnešní schůzkou navázal vicepremiér Bělobrádek a ministr Spaenle na předchozí společné jednání v červenci 2015 v Mnichově. Setkání se zástupci bavorské vlády budou pokračovat i v roce 2016.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

  • KDU-ČSL
  • originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.