Historicky mělo Sasko stejné startovací podmínky jako Česká republika, ovšem díky intenzívní podpoře vědy a vzdělávání nyní patří ke špičce v aplikovaném výzkumu.
„V příštím roce chceme ještě více rozvinout a posílit spolupráci mezi univerzitami,“ uvedl po jednání vicepremiér Bělobrádek. Na jaře 2016 je v plánu společné setkání, zvažuje se možnost přibrat k česko-saské platformě také Polsko. Na podzim 2016 by se pak mělo uskutečnit setkání rektorů českých a německých univerzit.
Na další vysoké školy by se mohl rozšířit také klastr doktorandů, který nyní funguje mezi Technickou univerzitou v Drážďanech a Západočeskou univerzitou v Plzni. Možnosti pro rozšíření česko-saské spolupráce jsou také v oblasti nanotechnologií, které patří v obou státech k velmi progresivním oborům a řadí oba státy mezi světovou špičku. Společné projekty se saskou stranou má v nanotechnologickém výzkumu Technická univerzita v Liberci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV