Ukrajinská vláda a ukrajinské soudy se snaží dělat vše proti prodemokratickým demonstracím v centru Kyjeva. Soud demonstrace zakázal a prezident podepsal zákony namířené proti demonstrantům. Zákony nyní pod přísnými tresty zakazují nepovolenou instalaci stanů, používání zesilovačů na veřejných prostranstvích či protestní konvoje více než pěti automobilů. Za pomluvu vládních představitelů například hrozí až rok nápravných prací a až pěti lety vězení může být potrestáno blokování úřadů.
"Je to přesně jako v Československu na začátku normalizace," komentuje dění na Ukrajině Pavel Svoboda, lídr KDU-ČSL do voleb do Evropského parlamentu, a dodává: "Podporujeme demokraticky smýšlející Ukrajince." Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek oceňuje vyjádření evropského komisaře Štefana Fülleho, který se Ukrajinců zastal, a vyjadřuje své obavy: "Naše vláda by měla vývoj na Ukrajině sledovat a vyjádřit stejně jako Evropská unie velké znepokojení. Je nebezpečí, že to na Ukrajině dopadne jako v Bělorusku."
Jan Čižinský
zahraniční tajemník KDU-ČSL

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
KDU-ČSL , Ukrajina , Bělobrádek , P. Svoboda
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: kdu.cz
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k postoji k Ukrajině ve střední Evropě.
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona
- 18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů